Кольоропроба досить широко застосовується під час друку тиражів у виготовленні поліграфії. Що мають на увазі під цим поняттям і для чого взагалі вона потрібна – розглянемо у цій статті.
Далеко не всі замовники, звертаючись до друкарні, розуміються на тонкощах друкованого процесу. Досить часто виникають ситуації, коли, побачивши на екрані комп'ютера гарний та яскравий ескіз, замовник очікує саме таких відтінків та насиченості кольору безпосередньо на папері. Насправді так буває не завжди. Попередній друк макета на домашньому принтері теж не дасть уявлення про те, як виглядатиме тираж. Для того, щоб максимально точно підібрати передачу кольору, і вдаються до кольоропроби.
Наша друкарня КопіБум здійснює цифровий друк поліграфії, що дозволяє надрукувати навіть один примірник, який буде ідентичним по якості до всього майбутнього тиражу. Тому якщо ви бажаєте замовити тестовий друк листівок, сертифікатів, буклетів, плакатів чи іншої продукції, залиште заявку на сайті, або телефонуйте.
При офсетному друці роздрукувати один примірник не так просто, адже цей вид друку розрахований на великі тиражі. Проте і тут є така можливість.
Коліропроба при офсетному друці
Перед офсетним друком застосовується Аналогова кольоропроба, але це досить дорогий процес. Основний плюс – висока точність одержаних результатів. При цій кольоропробі на непрозору білу підкладку наносяться ті кольори, які використовуватимуться безпосередньо під час друку. Кольори по черзі переносять із готових фотоформ згідно з палітрою CMYK. Тому ще до того, як почнеться виготовлення тиражу, можна побачити, як саме виглядатиме той чи інший відтінок та внести необхідні корективи.
Аналогова кольоропроба має ряд переваг:
- Достатньо точно імітує друкований процес;
- Дозволяє легко вносити потрібні коригування;
- Надає можливість друку з плівок, а не з готових форм
Головний недолік – ціна.
Друк тестового примірника при цифровому друці
З розвитком сучасних технологій все більшої популярності набуває цифрова кольоропроба. Для неї використовують спеціальні професійні принтери, здатні достовірно передавати майбутні друковані кольори. Цифрова проба набагато дешевша, але за точністю результату поки що все ще поступається аналоговій.
Проте цифрова кольоропроба має великий плюс, це ціна. Для цифрового друку не потрібно виготовляти спеціальних форм та проводити підготовчих робіт. Достатньо просто відправити з комп’ютера на принтер документ на друк.
Екранна кольоропроба
Ще один різновид кольоропроб – екранний. Для неї застосовують спеціальні калібровані монітори та дизайнерські програми. Такий варіант використовується для узгодження із замовником попередніх результатів макету. Фахівці вважають, що точність передачі кольору при екранній кольоропробі досить низька, так як залежить від цілого ряду суб'єктивних факторів. Наприклад, різної яскравості монітора, рівня освітлення у приміщенні тощо. Тому її не слід застосовувати як остаточний варіант.
Друкарня КопіБум завжди намагається створювати поліграфічні вироби з максимальною якістю. Для нас важливим є результат. Тому, якщо клієнт хоче побачити, як на практиці буде виглядати весь його майбутній наклад поліграфії, то ми друкуємо тестовий взірець виробу.