Правильно складене технічне завдання дозволяє уникнути багатьох труднощів та непорозумінь при прорахунках ваших майбутніх замовлень, а також позбутися купи додаткових питань та уточнень. У світі поліграфії не на всю продукцію можуть бути прайс-листи. Більшість замовлень індивідуальні, з окремим вибором паперу для обкладинок, блоків, різними післядрукарськими послугами тощо. Тому ціна на виготовлення поліграфії буде залежати від визначених параметрів. Для того, щоб менеджер друкарні міг легко зрозуміти потреби замовника і дві сторони не витрачали багато часу, потрібне технічне завдання на виготовлення поліграфічної продукції.
Як скласти технічне завдання для замовлення поліграфії?
Щоб зробити розрахунок, необхідно сформувати чітке технічне завдання (ТЗ). Ось схема, за якою простіше скласти ТЗ:
1) Найменування виробу (листівка, брошура, буклет, каталог, плакат, блокнот, цінник, календар, меню, папка фірмова, наклейка і т. д.)
2) Формат у мм. – обрізний (у розкладеному вигляді) та формат готового виробу, якщо його треба складати чи збирати. Для буклетів обов'язково потрібно знати формат у розгорнутому вигляді та формат у зігнутому вигляді, спосіб фальцювання (гармошка, равлик, віконне фальцювання тощо);
3) Для багатосмугових видань кількість смуг (смуга = сторінка) і якщо зшивання на кобу, то важлива орієнтація виробу (вертикальна, горизонтальна). Якщо брошура зшивається скобою, то кількість смуг має бути кратно чотирьом (4,8,12,16,20,24,28,32 смуги і т. д., тому що в результаті складання листа навпіл утворюється 4 смуги)
4) Який папір та його щільність: крейдований, офсетний, дизайнерський чи картон. У переважній більшості випадків для повноколірного друку використовується крейдований папір. Щільність паперу або картону в гр/м2 у багатосмугових виданнях (каталоги, брошури, блокноти); щільність паперу в блоці та на обкладинці; Якщо говорять 24 смуги + обкладинка це означає, що папір на блоці та обкладинці різний. Якщо говорять 32 смуги з обкладинкою, це означає папір однієї щільності і в блок і на обкладинку.
5) Спосіб кріплення для багатосмугових видань: скоба, тверда обкладинка (книжкова), пружина металева, пружина пластикова, термоклеєве зшивання, болти.
7) Наявність післядрукарських операцій: ламінування, вибірковий у/ф лак, вирубка, тиснення фольгою, конгревне тиснення, каширування, перфорація, нумерація, ручне складання і т. д.
8) Наклад друку.
Приклад коректно складеного технічного завдання:
Брошура, Формат 197х243 мм., 34 смуги + обкладинка, блок папір крейдований глянцевий 300 гр/м2, кольоровість 4+4. Обкладинка 628х245 мм., три біга, картон двосторонній крейдований 300 гр/м2, кольоровість 4+4, матова ламінація 1+1, біла пружина по довгій стороні, тираж 150 примірників.
Дисконтні карти, Формат 86х54 мм, заокруглені кути; кольоровість 4+4; покриття ламіноване (стандарт банківської картки); матеріал ПВХ 0,76 мм; штрих-кодування, Наклад 1000 шт.
Чи можна замовити поліграфію без технічного завдання?
Якщо ви хочете замовити невеликий наклад, скажімо, візиток, флаєрів, буклетів, і ви не зовсім розбираєтеся в технічній друкарській термінології, тоді звертайтесь за консультацією до наших менеджерів і вони допоможуть вам визначитися з параметрами вашого замовлення та прорахують ціну. Проте, набагато легше і швидше буде прийняти і виконати замовлення, якщо завчасно ви будете розуміти, наприклад, щодо візиток: чи вони мають бути одно чи двосторонні, скільки вам треба штук, чи мають бути ламіновані і т. д.